Digital Consultancy Services

Marketing szeptany

Skuteczny buzz marketing na forach

Buzz marketing, nazywany inaczej marketingiem szeptanym, word of mouth marketing (WoMM) lub marketingiem plotki, jest rodzajem marketingu, którego zadaniem jest dotarcie do grupy docelowej poprzez wywołanie lub rozwinięcie już istniejących dyskusji w internecie. Cechą wyróżniającą marketing szeptany spośród innych form komunikacji marketingowej jest wiarygodność. Wspomniana wiarygodność jest podyktowana faktem, że promowanie określonego produktu lub usługi poprzez buzz marketing odbywa się w dyskretny nienachalny sposób. Działania marketingu szeptanego prowadzone na forach, blogach i w mediach społecznościowych powinny być prowadzone z wyczuciem, na przykład poprzez dodanie do forum naturalnie brzmiących i profesjonalnych wpisów, które są adekwatną odpowiedzią do poruszanego zagadnienia.

Effective Digital Consultancy Strategy

Efekty kampanii buzz marketingowej

Rezultaty dobrze przeprowadzonej kampanii marketingu szeptanego są widoczne na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim, firma, która zleciła buzz marketing, ma unikalną szansę dowiedzenia się, jak postrzegana jest jej marka i produkty w środowisku internautów. Ponadto, kampania marketingu szeptanego dociera do bardzo dużej ilości osób. Powoduje to wzrost liczby gości odwiedzających witrynę firmy, a tym samym większą rozpoznawalność usługi lub produktu. Ułatwia to także pozycjonowanie firmowej strony, która dzięki częstszym wizytom osiąga lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego to takie skuteczne?

Pozostaje jeszcze pytanie, skąd wynika skuteczność marketingu szeptanego. Badania dowodzą, że w przypadku decyzji o zakupie konkretnego produktu lub usługi, ludzie kierują się w dużej mierze opiniami znajomych lub internautów. Ostateczny wpływ na zakup określonego dobra mają recenzje i opinie na blogach i forach dedykowanych określonej tematyce, zwłaszcza jeśli pisane są przez ekspertów w danej dziedzinie, którzy potrafią dobrze umotywować swój wybr.

Effective Digital Consultancy Strategy

Zapytaj o Buzz Marketing

Wycenimy dla Ciebie kampanię marketingu szeptanego

Referencje

Fields marked with an * are required

(opcjonalnie)

Koniecznie podaj wszystkie szczegóły i określ najlepszą porę na kontakt z Tobą.